Ceny

Ceny i notowania pszenicy – kwiecień 2016 r.
Ceny

Roczne zmiany cen w przedsiębiorstwach Za pszenicę konsumpcyjną przedsiębiorcy płacili 648 zł/t, za paszową natomiast – 643 zł/t. Zmiany cen pszenicy w przedsiębiorstwach w stosunku do 2015r. kształtowały się zatem następująco: cena pszenicy konsumpcyjnej spadła o 11%, podczas gdy cena pszenicy paszowej spadła o 10%. Tygodniowe zmiany cen w przedsiębiorstwach Średnica cena pszenicy konsumpcyjnej, oferowana dostawcom przez przedsiębiorców wyniosła 648 zł/t. Pszenicę paszową przedsiębiorcy skupowali po 643 zł/t, jej...

1
145
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania żyta – kwiecień 2016 r.
Ceny

Roczne zmiany cen w przedsiębiorstwach Odnotowano na rynku żyta następujące zmiany: cena surowca paszowego wzrosła o 8% i wyniosła 538 zł/t, podczas gdy żyto o parametrach konsumpcyjnych podrożało o 4%, osiągając cenę 530 zł/t. Tygodniowe zmiany cen w przedsiębiorstwach Dostawcy żyta paszowego otrzymywali za tonę surowca średnio 538 zł. Średnia cena żyta konsumpcyjnego z kolei osiągnęła wartość 530 zł/t, a zatem wzrosła o 3%. Ceny na polskich targowiskach Cena żyta na krajowych targowiskach wyniosła średnio 524...

1
139
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania owsa – kwiecień 2016 r.
Ceny

Zmiany cen w przedsiębiorstwach Cena owsa ukształtowała się na poziomie 549 zł/t. Owies paszowy przedsiębiorcy skupowali po 532 zł/t. Najwyższe i najniższe ceny w województwach Owies osiągnął najniższą cenę w województwie: Świętokrzyskie, gdzie za tonę ziarna należało zapłacić 500 zł. Najdrożej surowiec sprzedawano na targowiskach w województwie: Kujawsko-Pomorskie, gdzie jego cenę ustalono na poziomie 833 zł/t. Najwyższe i najniższe ceny w poszczególnych miejscowościach Owies można było nabyć najtaniej na...

1
130
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania jęczmienia – kwiecień 2016 r.
Ceny

Ceny w przedsiębiorstwach Średnia cena skupu jęczmienia konsumpcyjnego w przedsiębiorstwach ustaliła się na poziomie 554 zł/t, w porównaniu do poprzedniego notowania doszło zatem do spadku jej wartości o 4%. Za surowiec paszowy z kolei dostawcom oferowano średnio 586 zł/t, czyli tyle samo, co w zeszłym tygodniu. Jęczmień browarniany osiągnął średnią cenę 693 zł/t, skupowano go więc o 2% taniej w porównaniu do ostatniego notowania. Ceny na polskich targowiskach Średnia cena jęczmienia, sprzedawanego na krajowych...

1
124
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania kukurydzy – kwiecień 2016 r.
Ceny

Zmiany cen w przedsiębiorstwach Cena kukurydzy paszowej wyniosła 655 zł/t. Ceny na polskich targowiskach Na polskich targowiskach sprzedawano kukurydzę po średniej cenie 866 zł/t. Minimalna cena, jaką płacono za tonę materiału paszowego, ukształtowała się na poziomie 700 zł, mieliśmy więc do czynienia z jej stagnacją. Cena maksymalna surowca osiągnęła z kolei 1100 zł/t. Najwyższe i najniższe ceny w województwach Kukurydzę mogliśmy kupić po najniższej cenie w województwie: Wielkopolskie, gdzie tona paszy kosztowała...

1
127
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania pszenżyta – kwiecień 2016 r.
Ceny

Ceny w przedsiębiorstwach W przedsiębiorstwach dokonujących zakupu zbóż za tonę pszenżyta paszowego płacono średnio 579 zł/t. Struktura obrotu wyniosła 4,6 %. Ceny na polskich targowiskach Średnia cena pszenżyta na polskich targowiskach ukształtowała się na poziomie 622 zł/t, co oznacza spadek o 0% w stosunku do poprzedniego notowania. Rozpiętość między ceną minimalną a maksymalną pszenżyta wynosi obecnie 500-800 zł/t. Najniższa możliwa cena surowca wzrosła o 11%, podczas gdy najwyższa nie poddała się wahaniom....

1
128
0
środa, 20 Kwiecień 2016
Ceny i notowania rzepaku – kwiecień 2016 r.
Ceny

Zmiany cen zakupu nasion rzepaku W kwietniu średnia krajowa cena zakupu nasion rzepaku wyniosła 1.686 zł/t. W stosunku do zeszłego roku odnotowano natomiast wzrost cen surowca o 9%. Zmiany cen sprzedaży produktów rzepakowych Koszt tony rafinowanego oleju rzepakowego ukształtował się na poziomie 3.227 zł. Na rynku śruty rzepakowej w ciągu tygodnia odnotowano spadek cen o 1% i cena tony surowca wynosi obecnie 767 zł, co pozwala zaobserwować jej roczny spadek o 14%. Makuch rzepakowy kupujemy po 883 zł/t. Cena tony...

1
156
0
środa, 20 Kwiecień 2016