Szacowanie strat spowodowanych przymrozkami będzie łatwiejsze

Szacowanie strat spowodowanych przymrozkami będzie łatwiejsze

1
99
0
sobota, 22 Kwiecień 2017
Fakty

Wczesna wiosna, która w tym roku przyszła w marcu, niesie ryzyko szkód w wyniku przymrozków wiosennych. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi została powołana „Grupa Zadaniowa do spraw monitoringu występowania niekorzystnych zjawisk atmosferycznych powodujących straty i szkody w rolnictwie”.

Pierwsze posiedzenie tej grupy odbyło się 11 kwietnia. Zgodnie z ustaleniami przewodniczący Grupy, podsekretarz stanu Rafał Romanowski, wystąpił do Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z prośbą o zbieranie informacji o ewentualnych stratach spowodowanych lokalnymi przymrozkami na terenie kraju.
Obecnie resort nie otrzymał jeszcze informacji o wystąpieniu takich strat. Jednak w celu ułatwienia ewentualnych prac komisji do szacowania strat w ministerstwie został opracowany jednolity, uproszczony, interaktywny wzór protokołu, który znajduje się na stronie MRiRW: http://www.minrol.gov.pl/Informacje-branzowe/Niekorzystne-zjawiska-atmosferyczne-pomoc.

Od ubiegłego tygodnia rolnicy mogą ubezpieczać swoje uprawy na warunkach preferencyjnych. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi podpisało umowy z pięcioma zakładami ubezpieczeniowymi.

FarmRadio.pl

Żrodlo: MRiRW
Fot. Niekorzystne zjawiska atmosferyczne powodujące straty w rolnictwie

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *