Dopłaty 2016: Będą kolejki w ARiMR?

Dopłaty 2016: Będą kolejki w ARiMR?

2
178
0
wtorek, 31 Maj 2016
Finanse i prawo

Mimo przedłużenia do 15 czerwca br. terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednie za 2016 rok, nadal wielu uprawnionych do tego rolników nie złożyło jeszcze dokumentów w ARiMR.

Jak informuje Agencja, do 27 maja br. wpłynęło 1,03 mln wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2016 rok. To znaczy, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni, które pozostały do upływu ustawowego terminu składania dokumentów, jeszcze ponad 300 tys. rolników i producentów rolnych będzie musiało pojawić się w biurach powiatowych ARiMR z wnioskami. Jeżeli jeszcze będą chcieli to zrobić w ostatnich dniach przyjmowania dokumentów, to z pewnością oznacza dla nich stanie w długich kolejkach. Wypełnione wnioski za 2016 rok można wprawdzie składać jeszcze między 15 czerwca a 11 lipca br., ale za każdy dzień zwłoki ARiMR potrąci wnioskodawcy 1% należnych mu dopłat.

Nie warto więc zwlekać do ostatniej chwili i jak najszybciej udać się do biura powiatowego Agencji z wypełnionym wnioskiem. Nie ma co obawiać się błędów w dokumentach. Jeżeli pracownicy ARiMR zauważą błąd w wniosku, to będzie można go poprawić i parafować dokumenty.

Źródło: ARiMR

share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *